2012 m. sausio 23 d., pirmadienis

Kavos morengai


 Kažkoks užburtas ratas. Kiekvieną savaitgalį, gaminant maistą, vis atlieka baltymų. Kur juos sunaudoti? Kartotis nesinori, nors kokosiniai sausainiukai iš baltymų tikrai paliko puikų įspūdį. Vis dėlto, ši savaitgalį nuėjome paprasčiausiu keliu - kepėme morengus. Nesu didelė morengų gerbėja, bet interneto platybėse rastas receptas su kava įkvepė. Būtent jį ir išbandėme. Atsiliepimai? Skonis nustebino tik gerąja prasme. Tikrai puikiai dera tas morengų traškumas ir kavos atskonis. Žodžiu, man patiko ir net labai. Bet suvokiau, jog morengų kepimas tikrai nėra paprasčiausias būdas sunaudoti baltymus...gaminant juos reikia gana nemenkai "pasiterlioti". Tačiau savaitgaliai matyt tam ir skirti...

INGREDIENTAI:

3 kiaušinių baltymai
150 g cukraus pudros
valgomasis šaukštas tirpios kavos 

PARUOŠIMAS:

Išplakti kiaušinių baltymus iki baltų ir gana tirštų putų (geriausia mikseriu). Palaipsniui pilant cukraus pudrą (nepatingėkit dėti tik po šaukštą pudros, kad neliktų gumuliukų) masę plakti toliau. Vėliau supilti ir tirpios kavos miltelius. Plakti tol, kol masė taps standi ir nebėgs pavertus dubenį. Masę dedame ar švirkštu purškiame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kepame 110 laipsnių orkaitėje 55 - 60 minučių. Iškepus jokiu būdu iškart neatidarome orkaitės. Paliekame morengus viduje gerai atvėsti mažiausiai 15 minučių.

2012 m. sausio 19 d., ketvirtadienis

Virtinukai su kepenėlių padažu

Iškart prisipažinsiu, jog nesu kepenėlių mėgėja. Seniau jų apskritai nevalgydavau, bet visokie paštetai privertė mane pakeisti savąją nuomonę ir į kepenėles žiūrėti draugiškiau. Todėl nusprendžiau išbandyti šį receptą - labiausiai mane suviliojo padažas. Ir tikrai nelikau nusivylusi...nors kepenėlių dar nepamėgau, bet padažas labai labai patiko.

INGREDIENTAI:

Virtinukams
5 virtų bulvių
3 su kaupu didelių šaukštų miltų
1 kiaušinio
prieskoninių žolelių
druskos
 
Padažui
300g vištienos kepenėlių
1 svogūno
aliejaus
prieskoninių žolelių pagal norą
100 ml liesos grietinėlės 

Virtinukai: bulves labai gerai sutriname, kad neliktų gumuliukų, sumaišome su kiaušiniu, miltais, prieskoninėmis žolelėmis. Viską išminkome ir formuojame norimos formos virtinukus. Juos sudedame į verdantį vandenį, kai iškyla į vandens paviršių, paverdame dar keletą minučių. 

Padažas: susmulkiname svogūną, nuvalome kepenėles ir supjaustome nedideliais gabaliukais. Į įkaitintą aliejų suberiam svogūnus, jiems apkepus sudedame smulkintas kepenėles. Kepam apie 10 minučių. Dalį iškepusių kepenėlių išimame, o į likusį turinį supilame grietinėlę. Jai užvirus, susmulkiname su "blenderiu" ir naudojame kaip padažą. Likusias kepenėles dedame ant viršaus. 

P.S. Aš padažiuką pagardinau virtom morkom, puikiai tiko.

2012 m. sausio 15 d., sekmadienis

Varškiniai riestainėliai


 Kai savaitgalius tenka praleisti namuose, saldumynų poreikis išauga kone dvigubai. Neužtenka net saldžiųjų atsargų, kurių nekukliai prisiperki penktadienį. Ką tada daryti? Varstai šaldytuvą ir žiūrinėji, kokie produktai gali tave išgelbėti. Šį kartą mus išgelbėjo varškė. Nusprendėme išsikepti kokių nors sausainiukų, kurie galiausiai virto riestainiukais. Bandymas tikrai nenuvylė, riestainėliai gavosi puikūs - kvepiantys vanile ir migdolais. Bet ir jų užteko neilgam...

INGREDIENTAI:

1 kiaušinio trynys
100 g cukraus
200 g margarino
2 šaukštai manų kruopų
180 g varškės (skaniau, kad būtų bent pusriebė)
130 g migdolo drožlių
200 g miltų
1 arb. šaukštelis vanilės esencijos

PARUOŠIMAS:

Trynį ištrinam su cukrumi ir kambario temperatūros margarinu. Į šią masę sudedam manus, varškę ir migdolo drožles. Įpilame vanilės esenciją. Viską gerai ištriname šakute, kad migdolo drožlės šiek tiek susismulkintų. Galiausiai sudedame miltus ir tešlą gerai išminkome (jei matysite, kad tešla dar labai limpa, įberkite papildomai miltų). Iš paruoštos tešlos rankomis kočiojame piršto storio juosteles iš kurių formuojame riestainėlius. Juos apibarstome pabarstukais ir sudedame į kepimo skardą išklotą kepimo popieriumi. Kepame 180 laipsnių orkaitėje apie 15 minučių.  

2012 m. sausio 14 d., šeštadienis

Palmjerai


Palmjerai (lietuviškose parduotuvėse vadinamos "Palmytės") jau seniai atsirado mano perkamų bandelių sąrašuose. Kiek vėliau pasirodė ir kita jų interpretacija - kepyklėlės pradėjo kepti "mini" sausainiukus "Palmytes", kurie atrodė per daug mielai, kad neparagaučiau. Teko jų ragauti keliose vietose. Visi skoniai labai skyrėsi. Vienos traškesnės, kitos "šlapesnės", kitos saldesnės, o dar kitos išvis neutralios. Todėl visada norėjau atrasti tą sąvąjį skonį patenkinantį palmjerų receptą. Teko improvizuoti pačiai. Šia improvizacija norėčiau pasidalinti ir su jumis. Iškart įspėju: manieji palmjerai nėra traškūs, jie labai "šlapi", juose labai jaučiasi cinamono glajus ir sviesto atskonis. Vat tokie jie man ir yra tobuli...

INGREDIENTAI:

150 g sluoksniuotos tešlos

Pabarstymui
šaukštas cukraus
arb. šaukštelis cinamono

Glajui
75 g sviesto
50 g cukraus pudros
1 šaukštelis cinamono

PARUOŠIMAS

Sluoksniuotos tešlos lakštą iškočiokite plonai. Pasiruoškite pabarstymo mišinį: sumaišykite šaukštą cukraus su šaukšteliu cinamono (jeigu šio kiekio pabarstymui neužteks tiesiog savo nuožiūra padidinkite produktų kiekį). Vieną pusę tešlos lakšto apibarstykite šiuo mišiniu. Cukrų ir cinamoną švelniai paspauskite ranka, kad geriau priliptų prie tešlos, galite tešlą dar kartą perkočioti, kad cukrus ir cinamonas geriau priliptų.

Pasiruoškite glajų: sviestą ištirpinkite, į jį įmaišykite cukraus pudrą, cinamoną ir dar kiek pakaitinkite (kol masė gausis gana vientisa). Apverskite tešlos lakštą ir šiuo mišiniu gausiai aptepkite tešlą. Tada pažymėkite tešlos lakšto vidurio liniją ir iš abiejų pusių tešlą sulenkite iki pažymėtos linijos. Užlenktus kraščiukus vėl aptepkite glajumi. Tada kraščiukus vėl lenkite iki vidurio ir vėl aptepkite tešlą glajumi. Glajaus galite tikrai negailėti.

Gautą suvyniojimą supjaustykite plonais griežinėliais (turi gautis apie 20 sausainių). Sausainius sudėkite į lėkštę ir palaikykite šaldytuve 15 minučių. Po to sausainiukus sudėkite (2-3 cm atstumu vieną nuo kito) į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi. Kepkite apie 15 minučių (180-200 laipsnių orkaitėje)

P.S. Štai čia galite pažiūrėti video, kaip daryti tuos tešlos lankstymus.

2012 m. sausio 13 d., penktadienis

Salotos su varške


Kartais man visai patinka skubėti, nes iš to skubėjimo ir neracionalių veiksmų galima atrasti naujovių. Šios salotos irgi vienas iš mano skubėjimo padarinių. Kai reikia lėkti į treniruotes ir nėra laiko kepiniams, traukiam iš šaldytuvo, ką turim. Galiu pasakyt tik tiek - bandymas labai vykęs. Skonis tikrai maloniai nustebino, o varškė suteikė sotumo!

INGREDIENTAI:

pusė nedidelės cukinijos
pora saujų bet kokių salotų (aš naudojau rukolos mišinį)
pusė ilgavaisio agurko
saujelė ridikėlių
pusė paprikos
pusė raudonojo svogūno
varškės pagardinimui
pusė citrinos

PARUOŠIMAS:

Visas daržoves susipjaustom taip, kaip norisi. Tada jas suberiam į vieną dubenį. Ant jų išspaudžiam citriną, viską gerai išmaišome. Dedame į lėkštę ir ant viršaus užberiame varškę. Galite įsipilti ir šlakelį alyvuogių aliejaus, tikrai nepakenks. Žinoma, salotas pasigardinkite savo mėgstamais prieskoniais - aš naudoju druską, pipirus ir itališkas žoleles.

2012 m. sausio 11 d., trečiadienis

Britiški sausainiai

Ar žinot tą jausmą, kai pasisvečiavus užsienyje išlieka kažkokios asociacijos? Man taip būna kaskart. Po kiekvienos kelionės kažkas manyje "pasilieka", o grįžus namo dėl įspūdžių kiekio neužsičiaupiu dar gerą mėnesį. Per daug branginu tas išvykas...jos man gyvenime atrodo labai svarbios. Svarbios ne tik tuo atžvilgiu, kad susipažįsti su neatrasta architektūra ar kitataučiais, bet ir ta prasme, jog gali palepinti savo skonio receptorius. 

Šį kartą noriu su jumis pasidalinti vienu receptu, kuris man padėjo sugrįžti į Londoną bent mintimis. Viskas prasidėjo labai seniai, kai tėvų draugai iš Londono mums parvežė lauktuvių. Tai buvo "shortbread" sausainiai. Tirpstantys burnoje, labai labai sviestiniai ir gana saldūs. Man (kaip sviesto gerbėjai) tai buvo didžiausias atradimas. Tas skonis mane taip pakerėjo, kad kai sužinojau, jog ir pačiai teks pasisvečiuoti pas britus, pirma mintis buvo: aaaa, parsivešiu "shortbread" sausainių. Parsivežiau...užteko gal dviem dienom. Ką daryti tada? Aš pastoviai jų užsinoriu. Pradėjau receptų paiešką...jų tikrai daug, todėl iš pirmo karto tikrai nepavyko pataikyti. Bet vat šis bandymas (pagal šį receptą) nepavedė. Aaaaa, man pačiai namie pavyko išsikepti tų tobulųjų "shortbread" sausainių.  

INGREDIENTAI:

50 g cukraus
100g sviesto
150 g miltų

PARUOŠIMAS:

Pusiau minkštą sviestą ištrinti su cukrumi, sumaišyti su miltais ir minkyti, kol tešla bus lygi. Kočioti į ~1cm lakštus, pjaustyti stačiakampiais ir subadyti. Gausiai apibarstyti cukrumi. Kepti 190C įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių.

P.S. Pakentėkit, kol sausainiai atvės, nes karšti jie labai trapūs.

Sniego gniūžtės

Nors ši žiema mūsų nelepina baltu sniegu, šiandien Kaunas pasidengė plonyčiu snaigių sluoksnių. Nesvarbu, kad tos snaigės šlapios, svarbu, jog jos baltos. Kažkaip net akyse šviesiau. Įkvėpta žiemiškėjančio oro ir užsilikusių baltymų šaldytuve, atradau vieną labai paprastą, bet anaiptol neprastą receptą. Taigi, jei ir jus kamuoja ta pati problema - "kur panaudoti likusius baltymus?", nepulkite gaminti morengų, o išbandykite šiuos kokosinius sausainiukus. Pažiūrėkit, kiek mažai produktų jie reikalauja...

INGREDIENTAI:

4 kiaušinių baltymai
200 g cukraus
žiupsnelis druskos
1 šaukštelis vanilės esencijos
60 g kvietinių miltų
300 g kokoso drožlų

PARUOŠIMAS:

Metalinį dubenį statykite virš puodo su verdančiu vandeniu ir jame suplakite kiaušinių baltymus, cukrų ir druską. Kai masė sušyla ir tampa kreminė, nuimkite dubenį nuo puodo ir supilkite vanilės esenciją, miltus ir kokosų drožles. Padėkite valandai į šaldytuvą.

Įkaitinkite orkaitę iki 170°C. Išklokite skardą kepimo popieriumi.
Sausainius formuokite šaukšteliu arba konditeriniu švirkštu.
Kepkite apie 15-20 min. 

P.S. Sausainiukai išlieka tobulos formos, neišskysta. Jie nesiplečia, todėl kepant nebūtina palikti didelių tarpų.

2012 m. sausio 10 d., antradienis

Triušiena garstyčių padaže


Turiu pripažinti, jog triušieną pradėjau valgyti visai neseniai. Seniau kažkokie kvaili nusistatymai man to neleido - maniau, kad tai neskani mėsa...kol neparagavau. Paragavau ir vat tada prasidėjo. Pirmąjį kartą, šios mėsos teko paragauti pas močiutę. Įspūdį paliko idealiai ištroškinta mėsytė su grietinėlės padažu. Net nesukdama galvos nusprendžiau: šventėms nusipirksime triušį. Tačiau nusipirkus triušienos, atsirado kitas galvos skausmas: kaip ją paruošti? Peržiūrėjau gana daug receptų, ieškojau įkvėpimo knygose, bet galų gale apsistojau ties šiuo receptu. Jis mane suviliojo garstyčiomis. Matyt, ne be reikalo. Rezultatas buvo tobulas...sukirtom visą triušį per vieną dieną. O vyno ir garstyčių duetas paliko tokį įspūdį, jog tikrai žinau, kad šį patiekalą gaminsime dar ne vieną kartą.

INGREDIENTAI:

1 supjaus­ty­tas triu­šis
2 svo­gū­nai;
3–5 česnako skiltelės
100 ml van­dens arba sultinio
150 ml balto vyno
~100 ml grū­dėtų gars­ty­čių padažo (jei labai ašt­rios arba nepa­tinka — dėkite mažiau)
100 ml grietinės
2 a.š. džio­vinto čiobrelio
pet­ra­žo­lių
PARUOŠIMAS:

Visus gaba­liu­kus ištrinam prieskoniais. Susmul­ki­nam česnaką, supjaus­tome svo­gūną.
Gerai įkai­ti­name kep­tuvę ir su tru­pu­čiu alie­jaus apke­pi­name visus mėsos gaba­liu­kus po 3–4 minu­tes iš abiejų pusių. Mėsą kepame dali­mis, o iškeptą dedame į lėkštę. 
Tada toje pačioje kep­tu­vėje kepame svo­gū­nus (apie 15 minučių), kol gra­žiai paru­duos ir pra­dės labai ska­niai kve­pėti. Bai­giant juos kepti sude­dam česnaką ir dar pake­pam pora minu­čių. Tada ant svo­gūnų pilame van­denį, vyną ir dedame gars­ty­čias, viską gerai pamai­šome, suma­ži­name ugnį iki mini­mumo, sude­dame atgal mėsą, įdedam čiob­re­lio, kep­tuvę užden­giame ir palie­kame troš­kin­tis ~50 min (prieš tai para­gau­kite padažą ar netrūksta drus­kos, pipirų). Per tiek laiko mėsa pui­kiai išsitroš­kins ir net pra­dės kri­sti nuo kaulų. 
Bai­gus troš­kinti, mėsą išimam į lėkštę, o kep­tu­vėje esantį padažą užviriname. Lei­džiame nuvirti maž­daug pusei skys­čio (~5 minu­tes). Tada į likusį padažą sude­dam grie­tinę ir smul­kin­tas pet­ra­žo­les, išmai­šome ir vėl sude­dam mėsą.Tada dedame į lėkštes ir pateikiame su norimu garnyru (ypatingai tinka bulvių košė).

P.S. Aš troškinant mėsą įdėjau ir morkų, puikiai tiko ir visiems labai patiko!

Kiaušininiai pyragėliai


Jau kažkuriam savo įraše minėjau, jog esu pamišusi dėl plikytų kremų. Mėgstu išbandyti įvairias jų interpretacijas ir turiu pripažinti, jog jos mane labai stebina. Vieną virk taip, kitą jau kitaip...o ir produktai bei paruošimo būdai visiškai skiriasi. Bet va kas keisčiausia, visi jie be galo skanūs (bent man). 

Taigi, neatsispyriau ir šiam portugališkų kiaušininių pyragėlių receptui. Iš pradžių nustebau, jog į juos dedasi apelsino žievelė (teko bandyti receptus tik su citrinos žievele)...bet skonis pranoko visus mano lūkesčius. Plikytas kremas su apelsino atskoniu įsiveržė į mano favoritų gretas, todėl turiu šiuo atradimu pasidalinti ir jumis. Kas netingit, išbandykit. Tikrai labai "šlapi", skanūs ir aromatingi!

INGREDIENTAI:

350 g sluoksniuotos tešlos
350 ml pieno
3 šaukštai krakmolo
3 kiaušinių tryniai
150 g cukraus
75 ml vandens
apelsino žievelė (naudojau pusės apelsino žievelę)
vanilinis cukrus

PARUOŠIMAS:

Įsipilti pusę puodelio pieno. Jame ištirpinti krakmolą. Likusį pieną supilti į puodą ir kaitinti. Kai sušils, atsargiai supilti pieną su krakmolu. Pastoviai maišant kaitinti (kad sutirštėtų, bet neliktų gumuliukų). Į kitą puodą supilti cukrų ir vandenį. Kaitinti kol cukrus užvirs ir dar pavirinti kokias 3 min.Tada į puodą su pienu supilti cukraus sirupą, gerai išmaišyti. Sudėti tarkuotą apelsino žievelę, vanilinį cukrų ir nuimti nuo ugnies. Šiek tiek pravėsus įmaišyti kiaušinių trynius.

Į keksiukų formeles (geriausiai tinka silikoninė, jei naudosite kitokią – patepkite sviestu) įkloti tešlos ir pripilti kiaušininio įdaro. Kepti labai karštoje orkaitėje (maždaug 220-250 laipsnių) apie 17 min.Valgyti atšaldytus.

Mano patarimas: su paprastu puodeliu išspauskite iš tešlos gražius taisyklingos formos apskritimus ir juos klokite į keksiukų formą. Krepšeliai gausis tobulos formos. Įdaro nepadauginkite - aš dėjau apie šaukštą. Iškepusių pyragėlių įdaras bus "pasipūtęs", bet išėmus iš orkaitės "sukris" todėl neišsigąskite.

2012 m. sausio 9 d., pirmadienis

Baltojo šokolado tortas


 Nors nauji metai mus aplankė visai neseniai , kažkaip jau spėjau įprasti prie to skaičiuko "2012". Prisiminusi, jog nepasidalinau su jumis mūsų naujametinio torto nuotraukomis, nusprendžiau, jog dar nevėlu. Juolab, kad tikrai turiu, ką apie jį pasakyti. 

Visų pirma, tai buvo trečiasis receptas, kurį išbandėme iš oC žurnalo žieminio numerio. Antra, tai buvo pirmasis receptas, kuris kiek nuvylė. Nesakau, jog torto nebuvo galima valgyti, bet gal jis mums tiesiog kiek nepavyko: lakštai buvo labai sausi, spanguolių pertepimų absoliučiai nesijautė (nors darėme net du sluoksnius), todėl tortas pasirodė kiek riebokas ir saldokas (norėsi tos rūgštelės, kad ir kokia saldumynų mėgėja bebūčiau). Gal tiesiog kažko kito tikėjausi...nepavyko, tai nepavyko. Gal pavyks jums...


2012 m. sausio 5 d., ketvirtadienis

Kepta košė


Labai mėgstu patiekalus, kurie yra universalūs (t.y. tinka tiek pusryčiams, tiek pietums, tiek vakarienei). Nors daugelis linkę manyti, jog košės - tai pusryčių maistas, aš drįsčiau paprieštarauti. Visai neseniai atradau kiek kitokią košę, kuri yra tokia soti, jog gali jūsų apetitą numalšinti tiek pietų, tiek vakarienės metu. Visas košes verdam, šią - dar ir kepsime.

INGREDIENTAI:

3 vidutinės morkos
1/2 svogūno galvutės
1,1 - 1,2 l vandens
800 ml (apie 400g) stambių avižinių dribsnių
3 šaukštai aliejaus
druskos ir kitų norimų prieskonių (pagal skonį)

PARUOŠIMAS:

Morkas nuplauti, nuskusti ir supjaustyti plonais gabalėliais. Užpilti 200 ml vandens ir ant mažos ugnies patroškinti, kol suminkštės (apie 10 minučių). Vandenį nupilti. Užvirinti likusį vandenį, suberti avižinius dribsnius (aš dažniausiai naudoju 5 grūdų dribsnius) ir ant mažos ugnies troškinti 6 - 7 minutes, kol vanduo susigers į juos ir dribsniai bus beveik minkšti. Keptuvėjje įkaitinti aliejų, sudėti morkas, smulkintus svogūnus ir avižinę košę, pasūdyti, pagardinti norimais prieskoniais (aš be druskos naudoju karį ir itališkas žoleles) ir ant vidutinės ugnies maišant kepti 5 - 6 minutes.


2012 m. sausio 4 d., trečiadienis

Aštri pica


Kuo rečiau užsuku į picerijas, tuo labiau užsinoriu picų. Šiandien atėjo ta diena, kai pasakiau sau: picą pasigaminsime namuose. Kaip Skaistė tarė, taip ir padarė...Šiam kartui pasirinkau aštrią variaciją, kuri pilnai patenkino mano skonio receptorius.

INGREDIENTAI:

Padui

250g miltų
160 ml vandens
druskos
7 g sausų mielių
2 šaukštai alyvuogių aliejaus

Picai

2 šaukštai pomidorų pastos
125 g mocarelos sūrio
raudonasis svogūnas
110 g rūkytos dešros
pusė čili pipiro
pusė paprikos

PARUOŠIMAS:

Gaminame padą: suberkite į dubenį miltus, druską ir mieles. Aliejų sumaišykite su drungnu vandeniu ir supilkyte į miltuose padarytą duobutę, šakute miltus įmaišykite į mišinį. Tešlą išminkykite, pridenkite ir palikite šiltoje vietoje kilti. Padalykite tešlą į 4 dalis (arba į mažiau dalių, priklauso kokio skersmens padų norite), plonai iškočiokite.

Kiekvieną pagrindą ištepkite pomidorų pasta, išdėliokite dešros griežinėlius, apibarstykite svogūnais, pipirais, paprikomis, uždėkite sūrio ir pabarstykite norimais prieskoniais. Kepkite picas karštoje orkaitėje, kol tešlos kraštai įrus (10-15 min.).


Salotos su jogurtu


Mmm, atgaiva sielai. Dievinu gaivias salotas be proto. Jos man kvepia pavasariu! Nors už lango gana pavasariškas oras (nepaisant to vėjo), pavasariškų o gal net vasariškų salotų užsimaniau ne pirmą kartą. Taigi, noriu ir su jumis pasidalinti receptuku.

INGREDIENTAI:

pusė mažos cukinijos 
pusė ilgavaisio agurko
saujelė ridikėlių
du šaukštai natūralaus jogurto
žiupsnelis druskos
pusė raudonojo svogūno galvutės
žolelės ir pipirai (pagardinimui pagal skonį)

PARUOŠIMAS:

Griežinėliais supjaustome cukiniją, agurkus bei ridikėlius. Susmulkiname svogūną. Daržoves sudedame į dubenį, supilame jogurtą ir prieskonius. Viską gerai išmaišome ir mėgaujamės pavasario/vasaros kvapais bei skoniu.


2012 m. sausio 3 d., antradienis

Kefyro želė


Kad ir kokia soti jaučiuosi po švenčių periodo, saldumynų vis dar noriu ir neatsisakau. Ne, grietinėlės ir visų maskarponių jau pakaks, bet vat šito "lengvo" desertuko turbūt niekada gyvenime neatsisakyčiau. Atradau jį gana senai ir iškart įsirašiau į savo favoritų sąrašą. Paprasta kaip du kart du, o skonis dešimt iš dešimties. Ypač turėtų patikti desertinio sūrio megėjams!

INGREDIENTAI:

1 litras kefyro (arba jogurto be priedų)
3 šaukštai cukraus pudros
4 pakeliai citrininės želė (arba 40 g želatinos)

PARUOŠIMAS:

Kefyrą gerai išmaišyti su cukraus pudra, paruoštu želė mišiniu (mišinys turi būti atvėsęs, kad nesutrauktų kefyro, o vandens naudoti reikia perpus mažiau nei nurodyta ant pakuotės) arba išbrinkinta želatina. Išpilstyti ir laikyti šaldytuve, kol sustings.

P.S. Visada naudoju kefyrą ir citrininę želė. Su želatina ir jogurtu neteko bandyti.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...